Ziemeļu playeris

Laba diena! Kamēr jaunas lietas vēl ir tapšanas gaitās (skatīt vienu ierakstu zemāk), mēs izdomājām lietu, kas varētu patikt tiem ļaudīm, kas pēc kādas Ziemeļpuses epizodes noskatīšanās uzreiz komentē, tvīto un dragā feisbukā jautājumus – kas tas par gabalu tajā un tajā minūtē, kas to mūziku izdomāja, vai jūs gadījumā nejaucat Olafur Arnalds ar otru Olafur Arnalds, un tādā garā. Mums tāda interese ir kā medus sirdij, jo mūzika ir ja ne ziemeļu puses mugurkauls, tad gurns noteikti!

Tādēļ mēs salikām playlisti ar mūziku, kas raidījumos tiek regulāri iebūvēta, ir bijusi svarīga ceļojumu sastāvdaļa, vai kā citādi ir uz tās pašas Ziemeļu stīgas, uz kuras esam uzvērti arī mēs.

Piemēram, Kraftwerk supergabals The Robots. Tad, kad oktobrī braucām uz Zviedriju filmēt stāstus par dzimumu vienlīdzību, atklājām, ka mūsu Volvītī ir super skaņu instalācija, bet līdzi nav paņets nekas klausāms. Pat operators Juris Zemītis bija aizmirsis savu iPodu! Tādēļ vienā svensonu statoilā tika iepirkta 3CD izlase “Synth Anthems” pa 150 kronām un turpmākie 500km pagāja acumirklī. Un tas Kraftwerk gabals izklausījās kā no jauna piedzimis. Piedziedājumu “ja tvoi sluga, ja tvoi rabotņik” atpakaļceļā dziedājām kopā.

Bet bandas Tool desmitminūtīgais eposs Wings For Marie bija iemesls mokošai spēlei, ko spēlējām pa ceļam uz Oslo 2009. gada janvārī. Zinot šī skaņdarba garumu un meditatīvo noskaņu, vienojāmies, ka neviens nedrīkst bilst ne vārda, kamēr gabals nav beidzies. Pirmoreiz, 2 minūtes pirms beigām, aizmirsās operatoram Valdim Celmiņam. Otro reizi neizturēja Igors Siliņš, kurš bija iespundēts TomTom navigatorā un skaļi paziņoja, ka pēc 700m jānogriežas pa kreisi. Trešo reizi izturējām, jo pārgājām uz sarunām, sūtot SMS viens otram.

Ņemiet par labu šo dāvanu visiem ziemeļbērniem – to visu tagad var klausīties pa taisno no šī bloga. Un – ar visiem nosaukumiem!!!

P.S. Paldies Lāsmai, kuras meklētājas / krājējas gēns cauri gadiem ir palīdzējis ZP soundtrackam kļūt vismaz uz pusi daudzveidīgākam! Un nomad.lv Dzintaram tikpat liels paldies par playera iniciatīvu un izpildījumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *