Megaflashbacks

Šodien ir 11. janvāris. Tieši pirms 2 gadiem Ēters pirmo reizi caur sevi izlaida radioviļņus, kurus izstaroja Rīgas TV tornis, kura antenai bija pieslēgts maģis, kurā griezās betacam kasete ar “Ziemeļu Puses” pirmās sezonas pirmo epizodi. Mums pašiem, sēdot pie ekrāna producenta mājās, skatīties bija pagrūti, jo visu laiku rēja rīserčera Guntara suns Eira (varētu būt jauna suga: rīsērčšnaucers) un Gustavs, juzdams, ka šī raidījuma tonis viņam vēl ir pasvešs, sabozās un paziņoja, ka “šitā luņošana neies cauri”;) 

Taču vēl pusgadu pirms tam bija tapusi viena sērija, ko, visticamāk, neviens nav redzējis…

To rādīja 2008. gada 20. jūnijā – tad, kad normāli cilvēki jau ir gaļiņcepšanas sezonas pīķī un, suņi skraida pa pļavu, nevis aprej televizoru. Tā bija ZP pilotsērija – tādas parasti taisa, lai parbaudītu, kā tas, ko nākamie raidījuma veidotāji sadomājuši, izskatītos dzīvē, kā to uztvers skatītāji / pasūtītāji / nozares spečuki utt. Ideālajā gadījumā pilotsērijas “garšai” jābūt tādai pašai, kā tai sekojošajiem izstrādājumiem, jeb arī tās tapšanas gaitā var novērst kļūmes (kuras uzrodas tikai darot).

ZP 2 gadu jubilejas sakarā, te tā ir. No mums – jums:

Pati pirmā “Ziemeļu puses” sērija. Ar Gustavu, bez Martas, jo toreiz mums vēl bija cita meitene – Dace Zipka, kuru atradām pārspīlēti apjomīgā provju procesā. Meitenes pieteicās pašas, tad tika atsijātas cerīgākās, kurām bija gala eksāmens – nointervēt Paulu Bankovski, kurš bija instruēts tik viegli nedoties sarunai rokā (tas pats triks, ko Ella viltīgi izmantoja pret superduetu ŠleierLiepnieku;)). Dace ar savu sniega karalienes tēlu un attieksmi konkursu vinnēja, pilotsērijā nofilmējās, bet tad mazulis pieklauvēja no vēdera iekšienes un teica, ka plāni jāmaina. Tagad mazulis no vēdera ir izlīdis un Dace rosās velokarsēju miit_tiim rindās. Viņas dvīņumāsa pienākumus pārņemt negribēja, tādēļ atcerējāmies par Martu, kuru drusku pazinām, par kuru bijām iedomājušies jau tad, kad konkurss nebija pat sācies, bet nezin kāpēc tā iedomāšanās telefona zvanā nepārtapa.

Bet kad Marta pie mums atnāca, nošarmēja un izvilka no somiņas Ziemeļu Puses trūkstošo pusi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *